• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Site Haritası

Yazarlarından bir olduğum Kemeraltı Hikayeleri kitap oldu... Kısa filmin çektiğim Rujunu da Al Gel! adlı öykümü bu kitapta okuyabilirsiniz... Hatta sesli pdf'ini indirip dinleyebilirsiniz...
Kemeraltı Hikayeleri kitap oldu

Yazarlarından bir olduğum Kemeraltı Hikayeleri kitap oldu... Kısa filmin çektiğim Rujunu da Al Gel! adlı öykümü bu kitapta okuyabilirsiniz... Hatta sesli pdf'ini indirip dinleyebilirsiniz...
Kültür için Alan programından destek alarak 5 aylık bir sürede hayata geçirilen “Kemeraltı Hikayeleri Projesi” Kentimiz İzmir Derneği koordinasyonunda 6 farklı kurumun yaptığı çalışmalarla tamamlandı. Proje kapsamında Kemeraltı’nın on insan hazinesinin hikayesinin anlatıldığı ücretsiz olarak dağıtılacak olan bir kitap hazırlandı. Kitaba dijital ortamda da aşağıdaki bağlantılardan ulaşmak mümkün olacak.
15 Haziran 2020 tarihinde ulusal ve uluslararası ağlar içinde kültürel projelere ortam, mekan ve kaynak sağlayan Goethe-Institut, Hollanda Büyükelçiliği, İstanbul İsveç Başkonsolosluğu ve Fransız Kültür Merkezi’nin öncülüğünde İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Anadolu Kültür’ün işbirliğiyle gerçekleştirilen Kültür İçin Alan programından aldığı destekle serüvenine başlayan Kemeraltı Hikayeleri Projesi, 15 Kasım 2020 tarihi itibariyle Kemeraltı’nın on insan hazinesinin, yazılı belleğe görsel sanatlar ile aktarımını tamamladı.
Proje, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde 10 gönüllü yazar ile 10 gönüllü çizeri buluşturarak farklı çağları, dinleri ve kültürleri temsil eden Kemeraltı’nın 2500 yıllık tarihinde bir yolculuğa çıkardı.
Atölyeler Çevrimiçi Gerçekleşti
Covid-19 salgını sebebiyle yazar, çizer ve ortakların düzenlediği tüm atölye ve toplantılar çevrimiçi platformlarda gerçekleşti. Yazarlara hikaye biriktirme ve yazımı konusunda eğitimler verilirken, çizerler için de özel baskıya yönelik hazırlık atölyeleri düzenlendi.
Dijital Versiyonu Yayında!
Kitap, hayat yolculuklarında onlara uğur getiren tarihi kent merkezinin başeczacısı Süleyman Ferit Eczacıbaşı'ndan fotoğrafçı Hamza Rüstem’e, spor kulübü Altınordu’dan şair Attila İlhan’a uzanan on ismin hikayelerine yer veriyor. Sayfaları çevirirken görsellerle hayat bulan hikayeler, proje kapsamında riso baskı tipi ile ciltlenerek özel seri olarak da üretildi. Projenin internet sitesinde ücretsiz olarak yayınlanan kitabı sesli olarak dinleyebilir ya da elektronik kitap olarak da okuyabilirsiniz. Projenin başvuru sahipliğini Kentimiz İzmir Derneği yürütürken projenin ortakları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Gözlüklü Masallar Atölyesi, İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği ve TARKEM bulunuyor.

http://www.kemeraltihikayeleri.com/


24 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.36577.3952
Euro8.93578.9715
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche