• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
Site Menüsü
Site Haritası

Her katil iz bırakır-Zanlı kuzeni kapıdaki kan buldurdu

HER KATİL İZ BIRAKIR
Gökmen Küçüktaşdemir - Neşet Dişkaya

Zanlı kuzen, kapıdaki kan sayesinde bulundu
İki kızı, gözünü kırpmadan delik deşik eden 14 yaşındaki E.A, iftira atıkları için cinayetleri işlediğini söyledi
 Meraklı, telaşlı ve hızlı adımlarla apartmanın 4. katında bulunan 7 numaralı daireye çıktılar. Kapı, zorlanmasına rağmen açılmayınca bir çilingir çağrıldı. Alınlarındaki teri silerken 5 dakikadır bekledikleri kapıdan içeriye yeni giriyorlardı. Koyu kırmızı renkteki sıvı, halının düğümlerinden döşemelerin arasına kadar heryere işlemiş, etraftaki pek çok eşyanın üstünü kaplamıştı. Yerde, vücudu adeta delik deşik edilmiş bir genç kızın cansız bedeni yatıyordu.
Çekmeceler yerlere boşaltılmış, evin eşyaları etrafa saçılmış, vazolar ve resimlikler devrilmişti. Az sonra içeride, ellerinde eldivenlerle bir sürü adam dolaşmaya başladı. Yüzlerindeki donuk ifadelerle evin içinde bir şeyler arıyormuş gibi gözüküyorlardı. Bir katliamın delillerini ortaya çıkarmak istercesine içeri giren gün ışığı ise sanki olay yerine gelen bu insanlara yani kriminal ekip elemanlarına yardımcı oluyordu. Bir ipucu bulabilmek için gerçekleştirilen çalışmalar sırasında, aşağıda bulunan ceset unutulmadı. Onun da etrafı güvenlik çemberine alındı. Hiç bir delile zarar gelmemeliydi.
HER ŞEY GECE OLDU
Vatandaşların, Balçova'da bir apartmanının önünde gördükleri 11 yaşındaki A.K'ye ait cansız bedeni polise haber vermesinin ardından olay ortaya çıkmıştı. Kanlar içindeki dairede bulunan 15 yaşındaki abla Z.K'ye de böyle ulaşılmıştı. İncelemeler sonrasında, gece geç saatlerde yaşananlarla ilgili hiçbir görgü tanığı bulunamadı. Kim böyle bir cinayeti işlemiş olabilirdi?
Daha çok küçüktüler. Önlerinde girecekleri sınavlar, bitirecekleri okullar, tadacakları aşklar, yaşanacak bir dolu an vardı... Kimbilir hangi insanları örnek alacak, hangi insanlara örnek olacaklardı... Mesela, A.K'nin öğretmeni, onun çok başarılı bir öğrenci olduğunu söylüyordu. Kim bu kadar korumasız ve taze bedenleri sonsuz bir uçuruma sürükleyebilirdi?
Taksi şoförü olan babaları B.K. de bu vahşetin nedenini anlamakta güçlük çekiyordu. Polis, olayın gerçekleştiği sırada evde olmayan baba B.K, ağabey M.K. ile abla S.K, ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
FAİL TANIDIK MI?
 
Kapının dışarıdan kilitlenmiş olması ve evde ayakkabı izi bulunmaması nedeniyle failin tanıdık olma ihtimali yüksekti. Bu nedenle kızların diğer akrabalarının da ifadeleri alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde hareketli saatler yaşanmaya başlanmıştı. Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, gece kurmaylar ile birlikte Fuar Asayiş Ekipler Amirliği'nde otururken, tüyler ürperten cinayeti ile ilgili bilgileri Emniyet Müdür Yardımcı Naci Kuru'dan telefon ile alıyordu. Çalışmalarını evden toplanan kan örneklerini inceleyerek sürdüren ekipler, dairenin dış kapısında bulunan kanın iki kardeşe de ait olmadığını tespit etti. Laboratuvardan gelen bu sonuca göre katil zanlısı ile ilgili ilk ipucu elde edilmiş oldu. Bu arada yaşanan vahşetin boyutu da giderek artıyordu. Saldırganın, A.K'yi 28, ablası Z.K'yi de 146 kez bıçakladığı ortaya çıktı. Bu nasıl bir öfkeydi? Bir insan, bir başka insana karşı bu kadar kin besler mi? Hem de öldürülen bu insanlar çocuk yaştaysa... Bu cinayet insanın nasıl bir vahşiye dönüşebildiğinin, içinde bastırdığı katilin dışarı nasıl çıktığının bir örneği gibiydi...
HIRSIZLIK SÜSÜ
Olay gecesi taksici olan baba B.K. işte, tekstil işi ile uğraşan ağabey M.K'nin arkadaşlarının yanında ve abla S.K. ise arkadaş ziyaretine gitmişti. İki kardeş evde yanlızdı. Eve girine kişi ya da kişiler Z.K'yi salonda, kız kardeşini ise balkonda öldürüldükten sonra aşağıya attılar. Katil zanlısı kardeşleri öldürürken kendini de yaralamış, kaçarken de kanı dairenin kapısına bulaşmıştı. Her tarafı dağıtılan evden sadece bir adet VCD cihazının alınması, katil zanlısı ve zanlılarının olaya hırsızlık süsü vermek istediğini gösteriyordu. Polis, K. ailesinin akrabaları ile görüşmelerini sürdürürken öldürülen kardeşlerin aynı site içinde oturan kuzeni E.A'nın sağ elinin yaralı olduğunu fark etti. Gözaltına alınan E.A. yapılan sorgusunun ardından tüyler ürpeten cinayeti kendisinin işlediğini açıkladı. Bu arada E.A'nın evinde yapılan aramada da kanlı elbiselerle, suç aleti bıçak ele geçirildi.
150 YTL yüzünden canlarına kıymış
 
İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen E.A, verdiği ifadesinde vahşi cinayeti anlattı. E.A, "K. ailesinin evinden 150 YTL para çalınmıştı. Onlar beni suçluyordu. Ben de onlarla konuşmak için evlerine gittim. Ama B.K. evde yoktu. Para yüzünden Z.K. ile tartışmaya başladık. Parayı almadığımı belirtmeme rağmen Z.K. bıçak ile üzerime yürüdü. Elinden bıçağı aldığım, Z.K'yi defalarca bıçakladım. Balkonda oyun oynayan ve olayı gören A.K'yi de bıçakladım. Bu sırada dengesini kaybeden A, balkondan düştü" dedi. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen E.A, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Babaları şok geçirdi
İki kızı öldürülen B.K, olay sonrası saatlerce girdiği şoktan çıkamadı. Eşininden ayrıldıktan 3'ü kız 4 çoçuğu ile birlikte yaşamaya başlayan Baba K, yaptığı açıklamada, "Baldızımın oğlu E.A, evime sürekli girip çıkıyordu. Babası İstanbul'da olduğu için ona ve annesine ben sahip çıktım. Paralarını ben verdim. Evimi, soframı açtım. Tüm ihtiyaçlarını ben karşıladım. Ama şimdi gözüme görünmesinler" dedi.
Balçova'da, kuzenleri A.K. ve Z.K'yi bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 14 yaşındaki E.A'nın annesi V.A. ise olaydan hemen sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Onlar kardeş gibiydi. Oğlumuz bu caniliği yapamaz" dedi. Anne, birilerinin olayı kapatmak için bu suçu çocuklarına yüklediğini iddia etti. Katledilen kardeşlerin ağabeyi M.K, E.A'yı suçlayarak "Sürekli şiddet içeren filmler izliyordu" dedi.
Tecavüze karıştı
Yaşanan olaylardan sonra E.A. İzmir'in Bergama ilçesinde bulunan M Tipi Çocuk Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Burada bir süre sonra cezaevi, 5 tutuklu gencin, boğazına jilet dayayarak bir tutuklu çocuğa 3 gün boyunca tecavüz ettiği iddiasıyla karıştı. Hırsızlıktan tutuklu 15 yaşındaki M.G'ye tecavüz ettikleri iddia edilen ve aralarında kuzenlerini bıçaklayarak öldürmekten tutuklu E.A'nın da yer aldığı, cinayet, gasp ve hırsızlık suçlarından tutuklu 5 genç hakkında, "çocuğun cinsel istismarı" suçundan 21'er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yapılan sorgulamada E.A. suçlamaları kabul etti. Beş sanık sevk edildikleri Bergama Adliyesi'nde, nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından bu suçtan da tutuklandı.
17.11.2008 
 

Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.05396.0781
Euro6.53826.5644
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche