• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Site Haritası

Biyografi

 

 

 

 

1977’de Ankara doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Bölümü'nü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde Yüksek Lisans yaptı.

 1998 yılında SKY TV’de MCM Party isimli bir televizyon programının hem sunuculuğunu hem yapımcılığını üstlendi. TRT’de belgesel ve çizgi film seslendirdi. Yeni Asır ve Haber Ekspres Gazetesi’nde toplam 4 yıl muhabirlik yaptı. 11 yıl Sabah Gazetesi’nde çalıştı. Bu sürenin son 4 yılı Sabah Gazetesi'nde Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı.

Gazetecilik yaparken hazırladığı radyo programlarından vazgeçmedi. Halk Fm, Torbalı Fm, SKY Radyo ve Radyo Aktif gibi birçok radyo da çalıştı. Son olarak Radyo Ege'de "Hayalşehri", "Gel Bak Ne Söyliycem", "Günaydın Ege", "Mikrofon Sende" ve "Çoban Yıldızı" adlı programları sundu. Ayda bir kez de Radyo1 TRT'de de "Gecenin İçinden" programına daimi konuk oldu.

İlk kitabı Çoban Yıldızı 2013 yılında Yalınayak Yayınevi'nden çıktı. Aynı kitap daha sonra Truva yayınları tarafından da basıldı. 2014 yılında dünyada ilk kez tek bir öyküyü romanlaştırmak için 50 kişiyi bir araya getirdi ve "Sensiz Ölümdür Aşk" adlı bir romana imza atmalarını sağladı.

Kitabın aynı ada sahip bir de klibi çekildi. Hakan Asılkefeli tarafından seslendirilen "Sensiz Ölümdür Aşk" başta Kral Tv olmak üzere pek çok mecrada yayınlandı. Sosyal medyada ilgi gördü. Kitabın geliri Down Sendromlu çocuklara bağışlanırken kitabın bir de senaryosu yazıldı. Kitap, Optimum Alışveriş Merkezi'nin sponsorluğunda yazarlarıyla ve şarkısıyla birlikte Türkiye'yi dolaştı. Son romanı "Kayıp Anahtar" Kasım 2020'de yayımlandı.

Gökmen Küçüktaşdemir, daha sonra 4 kitap projesi içinde daha yer aldı. Bunlardan 2 tanesi Yitik Ülke tarafından yayınlanan Cunda Öyküleri ve İzmir Öyküleri kitaplarıdır. Diğer kitap ise TARKEM, Kentimiz İzmir, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Gözlüklü Masallar Atölyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği tarafından düzenlenen Kemeraltı Hikayeleri'dir. Bu projede yer alan "Rujunu da Al Gel!" adlı öyküsünün kısa filmini çekti. Dördüncü proje ise Human Circus isimli sivil bir girişimdir. Kitap Yitik Ülke Yayınları tarafından basılacaktır.

Küçüktaşdemir, Sabah Gazetesi'nden ayrıldıktan sonra İlyas Şen Şirket Grubu'nun Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yaptı. Çeşitli reklam ajanslarında çalıştı. "Sigurd" adlı bir reklam ajansı kurdu.

Bugün halen, 9 Eylül Gazetesi'nde Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışmakta, gazetede her hafta köşe yazıları yayınlanmakta ve İZSANAT adlı bir dergi çıkarmaktadır. Oyunculuk, görüntü yönetmenliği, kurgu ve montaj eğitimleri alan Gökmen Küçüktaşdemir, yazıp yönettiği "Zamanın Elleri" adlı kısa filmiyle 'Kısa Kısa Kemeraltı' adlı yarışmada birinci olmuştur. Daha sonra Dijital Bataklık adlı bir kısa film daha çekmiştir. Filmini festivallere göndermiştir. İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nde bir dönem yönetim kurulu üyeliği görevinde de bulunan Küçüktaşdemir, Kısa Film Yönetmenleri Derneği'nin de üyesidir.

 

Filmografi

 

2019 yılında yapımcısı, senaristi ve yönetmeni olduğu ilk kısa filmi "Zamanın Elleri"ni çekti. Film, Kısa Kısa Kemeraltı adlı yarışmada birinci oldu.  Mart 2020 yılında "Dijital Bataklık" adlı bir kısa film daha çekti. Kanada'da The Horror Movie Awards'da yarı finalist olan Dijital Bataklık, Brezilya'da Boca do Inferno Festival'de mansiyon ödülü aldı. Ayrıca İtalya'daki Festival del cinema di Castelvolturno'de gösterilecek filmler arasına girdi. Filmin festival yolculuğu devam etmektedir. Ekim 2020'de "Rujunu da Al Gel!" adlı kısa filmi yazıp yönetti. Filmin festival yolculuğu yeni başladı. Kısa Kısa Kemeraltı'nda finale kaldı. Final 16 Aralık tarihinde yapılacak. 

 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.36577.3952
Euro8.93578.9715
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche