• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Hyundai ix35

 
Konforlu sürüş için 'Hyundai ix35'

Hyundai'nin yeni marka imajını en iyi yansıtan modellerden biri olan ix35, yol tutuşu ve iç mekan tasarımıyla etkileyici özelliklere sahip     Kentlerde yaşayan araç sürücülerinin hayallerini, yüksek oturma pozisyonu, avantaj sağlayan yakıt tüketimi ve iç mekan genişliği olan araçlar süslüyor. Bu özellikleri bünyesinde barındıran araçlardan biri de Hyundai ix35. Ben de Çakırlar Otomotiv'de 55 bin 600 liradan başlayan fiyatlarla satılan Hyundai ix35'i sizler için test ettim. ix35, Hyundai'nin yeni marka imajını en iyi yansıtan modellerden biri...
Kent trafiğinda test ettiğimiz aracın, 1.6 litrelik benzinli versiyonu Çakırlar Otomotiv yetkikileri ile birlikte kullandım. 2.0 litrelik dizel motorlu versiyonunda otomatik şanzıman ile de sunulan model, 1.6 litrelik benzinli versiyonunda ise manuel şanzımanla alınabiliyor.DİNAMİK ÇİZGİLER

Hyundai'nin Avrupalı tüketicilere hitap eden tasarımları eskisinden çok daha güzel görünüyor. Keskin çizgileri dinamik bir şekilde yorumlayan ix35, şık bir görünüme sahip. 591 litrelik bagaj hacmi sınıfına göre gayet iyi. Açık renk döşemeleri ve cam tavanıyla çok ferah görünen iç mekana geçildiğinde, dış tasarımdaki çizgilerin burada da devam ettirildiğini görüyoruz. Sert plastik malzemelerle şekillendirilmiş ön konsol güzel, işçilik konusunda ix35 başarılı ve koltuklar rahat. Soğuk günlerde en çok sevilen donanım olan koltuk ısıtmanın hem ön hem de arka koltuklar için sunuluyor olması etkileyici. ix35 yüksek hızlara çıkıldıkça rüzgar ve yol sesi almaya başlıyor.     
Mavi aydınlatmalı gösterge grubu, müzik sistemi ve klima ekranının okunabilirliği çok iyi. Gece yolculuklarında çok göz yorucu olabilen aydınlatmaların şiddetinin ayarlanabilir olması çok yerinde bir karar olmuş. Vites kolunun hemen ön tarafında ix35'in otomatik park asistan butonu bulunuyor. Bu düğmeye ilk basıldığında ix35 yolun sağ tarafında park yeri arama başlıyor ve uygun aralık bulunduğunda sizi uyarıyor. Bu andan sonra siz sadece gaz ve fren pedalları ile ilgileniyorsunuz. Direksiyon manevrası ise tamamen aracın kontrolünde oluyor. Sistem usta şoförleri kıskandıracak şekilde park edebiliyor. Özellikle kadın sürücüler bu opsiyona bayılacaktır.

İKİ MOTOR SEÇENEĞİ

Hyundai ix35 ülkemizde iki motor seçeneği ile satılıyor. Daha önce 2.0 litrelik dizel seçeneğini test ettiğimiz araç bu sefer 1.6 litrelik GDI benzinli motoruyla konuğumuz. 1591 cc'lik motor 6300 d/d'da 135 hp güç üretiyor. Maksimum tork 165 Nm ise 4850 d/d'dan itibaren hizmetinizde oluyor. Bir atmosferik motora göre oldukça başarılı değerlere sahip ünite çok sessiz çalışıyor. ix35'i bu motor seçeneği ile satın aldığınızda herhangi bir çekiş kontrol sistemine sahip olmuyorsunuz. Araç motordan gelen hareketi 6 kademeli manuel şanzımanla ön aksa aktarıyor. Bu motor seçeneğinde otomatik vites opsiyonu sunulsaydı etrafımızdaki ix35 sayılarının bir hayli fazla artacağına kesin diyebilirdik. ix35; 11.1 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor ve maksimum 178 km/s hıza çıkıyor. Motorun yakıt tüketimi ise kullanım tarzına bağlı olarak 7-10 lt/100 km arasında değişiyor.

Hyundai ix35 iyi çalışan süspansiyonları sayesinde bozuk zeminlerden kaynaklanan darbeleri yeteri kadar emiyor. Sertliği iyi ayarlanmış süspansiyonlar yol tutuş konusunda da tatmin edici performansı gösteriyor. ix35 yüksek yapısına rağmen segmentine göre gayet iyi yol tutuyor. ESP sistemini standart sunan model, işlerin kontrolünüzden çıkmaya başladığı anda kontrolü eline alarak sizi tekrar çizginize sokmaya yardımcı oluyor. ix35, hafif debriyaj yapısı, iyi dozlanan frenleri ve hissiz fakat yumuşak direksiyonuyla kullanımı rahat bir otomobil.
5 YILDIZLI GÜVENLİK

Hyundai ix35, girdiği Euro Ncap çarpışma testinden 5 yıldız almayı başardı. Modelin yolcu kabini ön çarpışma testinden sonra stabil kaldı. ix35 içerisindeki mankenlerin diz ve uyluk bölgeleri iyi korundu. Değişik boylardaki mankenlerde de ix35 benzer sonuçlara imza attı. Arkadan çarpışmalarda oluşan kamçı etkisi ix35'de minimum seviyede oluştu ve araç iyi puanlar elde etti.

Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.451532.5815
Euro34.684134.8231
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche