• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Sevgiyle büyümek

 

 

Sevgiyle büyümek

 

Hayatımız iç içe geçen öykülerden ibaret... Gün geliyor daha önce hiç tanımadığımız biri, hiç olmayacak bir yerde karşımıza çıkıp bizi bir başka insanın hikayesine dahil edebiliyor. Ve o yaşantımıza yeni giren insan sayesinde bazen yol haritamız değişiyor.
Aslında çalıştığımız kurum ya da kuruluşlar da böyle... Evimize ekmek götürmek için mesai harcadığımız, günümüzün önemli bir bölümünü geçirdiğimiz şirketler de birer geçmişe sahip. Ve onların bu geçmişleri başka firmalarla ilişki içine girmelerini sağlarken birçok insanı da etkileyebiliyor.     

 ***

Bu duruma güzel örneklerden biri Toshi Harada... İnci Holding grup şirketlerinden olan HL Jantaş ve HL İnci firmaları dünyanın en büyük jant üreticisi olan Hayes Lemmerz International ile ortak olduktan sonra Toshi Harada Japonya'dan gelip İzmir'e yerleşmiş.
Bende kendisini, davetli olduğum Hayes Lemmerz İnci Jant San. A.Ş. alüminyum fabrikasının 5. yılını çalışanlarıyla birlikte Hilton Otel'de kutladığı gecede tanıma fırsatı buldum. Bir başka ülkede ve kendi kültüründen olmayan insanların arasında çok rahat gözüküyordu. Yeni müşterilerinin taleplerini karşılamak için ağustos ayında ikinci alüminyum fabrikasının da temelini atan şirketin kutlamasına katılan HL Türkiye ve Asya Genel Müdürü Toshi Harada, renkli kişiliği ve esprili sunumuyla hem çalışanların hem de davetlilerin gönlünü kısa zamanda kazandı. Bozuk Türkçesiyle yaptığı konuşmada, yeni fabrika yatırımı ile 3 yıl içinde cironun 5 katına çıkarılma hedefine değinen Harada'nın, "Yani çok para kazanacağız" sözleri büyük alkış alıp salondaki enerjinin yükselmesini sağladı. Ekip çalışmasının önemini göstermek için darbukanın ritmi eşliğinde tüm salondakilere alkış tutturan Harada, konuşmasını kafasına kıravatını bağlayıp Türk ve Japon bayrakları ile yaptığı şovla bitirdi. 600 kişilik bir salona bu heyecanı yaymak lider ruha sahip insanların vasıfları arasındadır. Harada, kürsüden ayrılırken yüzlerde paylaşılan başarının mutluluğunu vardı.

***

Gecede çok sayıda başarı öyküsü vardı aslında. Bunlardan bir başkası da HL İnci Alüminyum Genel Müdürü Hakan Ünlü'ye ait. Genç bir mühendis olarak başladığı şirkette geride bıraktığı 10 yılın ardından Genel Müdürlüğe yükselen Hakan Ünlü, tüm çalışanlar için çok iyi bir örnek oluşturuyor. HL İnci ve HL Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim'in Hakan Ünlü için sarf ettiği "Birlikte çalışmaktan keyif aldığım çok iyi bir insan" sözleri de bu başarıyı perçinlen nitelikteydi..

***

HL İnci'nin bir önceki yıla göre 130 basamak yükselerek 2010 yılında en fazla büyüyen şirketler arasında en ön sırada yer aldığını anlatan Zaim, takım çalışmasının çok önemli olduğunun altını çizdi.
Sanırım asıl başarı ise İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim'inde söylediği gibi 'işini severek yapmaktan' geçiyor. İnci Holding'in bugün yeni yatırımlar yaparak büyümesi işte bu işini severek yapan insanlar sayesinde oluyor.


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.226332.3555
Euro34.840934.9806
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche