• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Biyografi

 

 

 

 

1977’de Ankara doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Bölümü'nü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde Yüksek Lisans yaptı. 1998 yılında SKY TV’de MCM Party isimli bir televizyon programının hem sunuculuğunu hem yapımcılığını üstlendi. TRT’de belgesel ve çizgi film seslendirdi. Yeni Asır ve Haber Ekspres Gazetesi’nde toplam 4 yıl muhabirlik yaptı. 11 yıl Sabah Gazetesi’nde çalıştı. Bu sürenin son 4 yılı Sabah Gazetesi'nde Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı.

Gazetecilik yaparken hazırladığı radyo programlarından vazgeçmedi. Halk Fm, Torbalı Fm, SKY Radyo ve Radyo Aktif gibi birçok radyo da çalıştı. Son olarak Radyo Ege'de "Hayalşehri", "Gel Bak Ne Söyliycem", "Günaydın Ege", "Mikrofon Sende" ve "Çoban Yıldızı" adlı programları sundu. Ayda bir kez de Radyo1 TRT'de de "Gecenin İçinden" programına daimi konuk oldu.

İlk kitabı Çoban Yıldızı 2013 yılında Yalınayak Yayınevi'nden çıktı. Aynı kitap daha sonra Truva yayınları tarafından da basıldı. 2014 yılında dünyada ilk kez tek bir öyküyü romanlaştırmak için 50 kişiyi bir araya getirdi ve "Sensiz Ölümdür Aşk" adlı bir romana imza atmalarını sağladı. Kitabın aynı ada sahip bir de klibi çekildi. Hakan Asılkefeli tarafından seslendirilen "Sensiz Ölümdür Aşk" başta Kral Tv olmak üzere pek çok mecrada yayınlandı. Sosyal medyada ilgi gördü. Kitabın geliri Down Sendromlu çocuklara bağışlanırken kitabın bir de senaryosu yazıldı. Kitap, Optimum Alışveriş Merkezi'nin sponsorluğunda yazarlarıyla ve şarkısıyla birlikte Türkiye'yi dolaştı. Son romanı "Kayıp Anahtar" Kasım 2020'de yayımlandı.

Gökmen Küçüktaşdemir, daha sonra 4 kitap projesi içinde daha yer aldı. Bunlardan 2 tanesi Yitik Ülke tarafından yayınlanan Cunda Öyküleri ve İzmir Öyküleri kitaplarıdır. Diğer kitap ise TARKEM, Kentimiz İzmir, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Gözlüklü Masallar Atölyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği tarafından düzenlenen Kemeraltı Hikayeleri'dir. Bu projede yer alan "Rujunu da Al Gel!" adlı öyküsünün kısa filmini çekti. Dördüncü proje ise Human Circus isimli sivil bir girişim tarafından Çölün Sesi kitabıdır.

Bugün halen, Son Mühür Gazetesi'nde Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak çalışmakta, gazetede köşe yazıları yayınlanmaktadır.Aynı zamanda İzmir Tınaztepe Üniversitesi ve Bakırçay Üniversitesi Öğretim Görevlisi'dir. Oyunculuk, görüntü yönetmenliği, kurgu ve montaj eğitimleri alan Küçüktaşdemir, yazıp yönettiği "Zamanın Elleri", “Dijital Bataklık”, “Rujunu da Al Gel”, “Can Nene”, "Müdavim" ve "Çekirge" adlı 6 kısa film çekmiştir. Filmleri festivallerden ödül almış ve dünyanın pek çok ülkesinde gösterilmiştir. Bir müzikalin yönetmenliğini de yapan Küçüktaşdemir, İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Kısa Film Yönetmenleri Derneği'nin de üyesidir. 

 

Filmografi

2019 yılında yapımcısı, senaristi ve yönetmeni olduğu ilk kısa filmi "Zamanın Elleri"ni çekti. Film, Kısa Kısa Kemeraltı adlı yarışmada birinci oldu.  Mart 2020 yılında "Dijital Bataklık" adlı bir kısa film daha çekti. Kanada'da The Horror Movie Awards'da yarı finalist olan Dijital Bataklık, Brezilya'da Boca do Inferno Festival'de mansiyon ödülü aldı. Ayrıca İtalya'daki Festival del cinema di Castelvolturno'de gösterilecek filmler arasına girdi. Film Cannes Film Festivali'nde gösterildi. Ekim 2020'de "Rujunu da Al Gel!" adlı kısa filmi yazıp yönetti. Kısa Kısa Kemeraltı'nda ve İtalya'da Festival del Cinema di Cefalü'de finale kaldı. Filmin festival süreci sürüyor. Daha sonra çektiği Can Nene filmi Iva Natura Kısa Film yarışmasında 3. oldu. 

 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.014933.1472
Euro36.073136.2177
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche