• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Müziğin sesi yükseliyor

 

 

 

Müziğin sesi

yükseliyor

 

Her kentin bir müziği vardır. Duymak için kulak vermeniz gerekir sokaklarına, meydanlarına ve eğlence mekanlarına... Dışarıda hava soğuk olsa da sanki insanı ısıtan, kanını kaynatan bir makamdan sesleniyor bugünlerde İzmir... Ve ne güzel ki sezonun açılmasıyla şehrin sanat kurumları dev bir koro gibi hep bir ağızdan yeni bir başlangıcın, umudun ve mutluluğun şarkısını söylüyor... Eşlik etmemek, katılmamak ve hayal kurmamak mümkün değil...

***

Egeli Sabah olarak biz de bu coşkunun bir parçası olduk. Eleştirmek yerine alkışlamak, görmezden gelmek yerine destek olmak için yayın hayatımızın 3. ayını geride bırakırken bir ilki gerçekleştirerek bu dev koronun sesinin daha yüksek çıkması için bir protokol imzaladık.
İzmir'in temel sanat kurumlarının basın sponsoru olma sözünü veren Egeli Sabah'ın bu sayede kent kültürüne önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Yani artık İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı, İzmir Devlet Opera ve Balesi, İzmir Devlet Tiyatrosu, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu etkinliklerinin ilanını ücretsiz olarak Egeli Sabah'ta yayınlayabilecek. Böylece Egeli Sabah okurları bölgemizdeki etkinliklerden haberdar olabilecek.

***

MÜZİKSEV'in tarihi binasında gerçekleşen anlaşma için "İzmir'de bugüne kadar katıldığım en keyifli iş oldu" diyen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, imzaları atarken diğer basın kuruluşları için bunun bir başlangıç olmasını temenni etti.
Törene katılan kurumların temsilcileri de, kentlerin gelişmişlik düzeylerinin bir göstergesi olarak görülen sanat kurumlarına ilginin artması için önemli bir adım atıldığını belirttiler. Sayın Ertuğrul Günay'ın katılımından ve sözlerinden, İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, İZDOB Müdürü Aytül Büyüksaraç, İZDT Müdürü Hülya Savaş, İZDSO Müdür Yardımcısı Gündüz Öğüt ve İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Şefi Erhan Parlat'ın memnuniyetlerinde dolayı gururlanmamak mümkün değil.

Egeli Sabah'ın öncülüğünde, artık İzmir'de herkesin duyması için müziğin sesi yükseliyor. Şimdi destek olmak ve paylaşmak zamanı...

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche