• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Aşk dönüşür

Sen neye istersen
ona dönüşür 'aşk'

Gökmen Küçüktaşdemir


Olur öyle... Uzak bir kasaba gibi gelir bazen aşk. Gitmek zor gelir. Kalmak yanlış. Ağırdır yükün, gözyaşı doludur heybelerin. Değmeyeceğini düşünürsün, değmediğini görerek. Görmezsin yüreğine dokunabilecek olanları da bahanelerden güller büyütürsün, gülleri getirenlerin boynu bükük.
Şansına güvenmezsin, eline alsan da biletini. Bileti verip elini almak istersin de "el" derler, ne hissetsen boş. Önce kendine vardın mı, bekledin mi duraklarında yalnızlığın? Zor mu geldi tek başına yaşamak? 
Olur öyle... Çöle düşmek gibi gelir bazen aşk. "Susuzluktan ölmek zor gelmez de yarsız olunmaz" diyen bulunmaz. Bulunsa da değer verilmez. Canan, cana muhtaçtır da can yorgun. Can kendinden vazgeçmiş. Aşmak için kum tepelerini, çöl rüzgarlarını ve egoları önce istemek gerekirmiş. 
İstemek, yolu göze almak demekmiş. Sen hiç gerçeği gördün mü? Hatalarından döndün mü? 
Olur öyle... Bir adaya dönüşür bazen aşk. Hep onda yaşamanın hayali kurulan ama hiç ulaşılmayan. Oysa deniz tuzu yakar, güneş yakar, yol yakar, can yakar adada yaşamak. Uzak olmaktır birçok şeye ve "onsuz asla" demek. Kendini bırakabildin mi? Hayalinin peşinden gidebildin mi? Yoksa bir hayal mi oldun hep peşinden giden?
Olur öyle... Çocukken yapılan sokak kavgasıdır aşk. Bazen dayak yersin bazen döversin. Ama bilirsin ki izi kalsa da iyileştirecektir yaraların. Ve yeni bir kavga için her zaman hazırlıklı olman gerekir

Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.014933.1472
Euro36.073136.2177
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche