• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Ankara'da gol atmak

 

 

Ankara'da gol atmak

 

 

Türkiye'de yaklaşık 88 bin dernek faaliyet gösteriyor. Büyük bir rakam gibi gözükse de, bu sayıların gelişmiş ülkelerde milyonlar hanesinde olduğunu görüyoruz... Söz gelimi Almanya'da 2 milyon 100 bin, Fransa'da 1 milyon 470 bin ve ABD'de 1 milyon 200 bin dernek bulunuyor. Bugün baktığımızda, hak arama konusunda bilinçlenen toplumların birer ürünü olan derneklerin, sivil ve özgürlükçü yönetim tarzı ile ülkelerin gelişimine sağladıkları büyük katkıyı görmemek imkansız.

***

İzmir'deki yaklaşık 4 bin 800 dernekten biri olan Ege Genç İşadamları Derneği de (EGİAD) İzmir'in çok önemli dinamiklerinden biri olduğunu geçtiğimiz günlerde Ankara'da yaptığı ziyaretlerle bir kez daha gösterdi. Seçim sonrası milletvekillerine, "İzmir için yaptıklarınızın takipçisi olacağız" mesajı veren EGİAD yönetimi, başta EXPO 2020 adaylığı olmak üzere, kentin sorunlarını Ankara'ya taşıdı.
Yönetim Kurulu Başkanı Temel Aycan Şen başkanlığında, yönetim kurulu ve üyelerden oluşan 50 kişilik heyet; TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başkan Vekili Güldal Mumcu ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Oktay Vural'ı ziyaret etti. CHP Meclis Grubu'nun toplantısına katılan EGİAD heyeti, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kabul edildi. İzmir milletvekilleri ile Meclis'te görüşmeler yapan heyet üyeleri, akşam da siyasi partilerin üst düzey yöneticileri ile Ankara Hilton Oteli'nde EGİAD tarafından düzenlenen bir kokteylde bir araya geldi. EGİAD Hukuk Komisyonu tarafından hazırlanan ve gündüz Cemil Çiçek'e sunulan Anayasa taslağının dışında en çok konuşulan konu, istifalarla patlayan lastiğe rağmen, devam eden EXPO 2020 yolculuğuydu. Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve yine kurulda yer alan Ender Yorgancılar ile Işınsu Kestelli'nin yerine geçebilecek olan Ekrem Demirtaş, Cemal Elmasoğlu, Geza Dologh, Yılmaz Temizocak, Ergüder Can, Mustafa Özkara, İrfan İçöz ve Mustafa Timuroğlu gibi isimler üzerinde konuşuldu.

***

Ziyaretlerde olduğu gibi, kokteyle katılan tüm siyasetçilerden EXPO konusunda destek istendi. Kültür ve Turizm Bakanı ve İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay'ın da katıldığı kokteylde EGİAD Başkanı Temel Aycan Şen tarafından İzmir'in gündemindeki çeşitli projelere ilişkin görüş ve beklentileri içeren bir sunum yapıldı. Gecenin sonunda Başkan Şen, oluşan tablodan ve kurulan diyaloglardan memnun olduğunu söyledi.
Şu aşamada bu görüşmelerin ne kadar etkili olabileceğini hepimiz biliyoruz ama aynı duyguyu "bin dernek başkanı"nın daha yaşadığını düşünmek ne güzel olurdu... Buna futbolda tam saha pres deniyor. Umarım doğuştan birer antrenör olan yurdum yöneticileri, bu basit kuralı uygular ve gole dönüşecek çözümleri kentimize kazandırırlar...


 


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche