• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

SsangYong- Rexton
Fiyatı ve perfırmansı ile göz kamaştırıyorSsangYong'un, Rexton modeli 79.500 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Sürüş kolaylığı, dizaynı gibi özellikleriyle de kendi segmentindeki araçlar içinde ön sıralarda yer alıyorGökmen Küçüktaşdemir

Fotoğraflar: Altuğ Selçuk

Güney Koreli SsangYong'un, Rexton modelini hem kent içinde hem de arazide test ettik. Yenilenen yüzü, zengin donanımı ve fiyatı ile dikkat çeken Rexton, kendi sınıfında özel bir yere sahip. SsangYong YMY Otomotiv'den Satış Müdürü İsrafil Ölçer, Rexton'un yenilenen 2.0 lt dizel motor ve 5 farklı donanım seçeneğiyle satıldığını söyledi. SsangYong'un Türkiye'deki en büyük SUV modeli, 79.500 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. 4 tekerlekten çekişli, otomatik şanzımanlı ve LX donanımlı en üst modeli için 99.500 lira isteniyor.

YOKUŞLARDA TIKANMIYOR

Tek motor olan 2.0 lt dizel motor 155 beygir güç ve 360 tork sağlıyor. Bu güç sayesinde araç hem arazide hem de şehir içinde hiç zorlanmadan yol kat ediyor. Bu motor Mercedes'ten alınan 5 kademeli otomatik şanzımanla güzel çalışıyor. Araç ister manuel, ister otomatik vites geçişi sunuyor. Ayrıca şanzıman kış ve spor modlarına sahip. En önemlisi ise aracın 3 tane çekiş modunun olması. Bu modlar aracı arkadan itişli, 4x4 veya ağır 4x4 olarak ayarlıyor. Aracı kullanırken tırmandığım yokuşu sorunsuz çıkmasına ve tek tuşla o yokuşu kendi kendisine inmesine gerçekten hayran kaldım. Aracın tekerleri birbirinden bağımsız hareket ettiği için arazideki her türlü olumsuz koşul kolaylıkla aşılıyor. SsangYong YMY Otomotiv yetkilileri Rexton son moda euro5 dizel motor kullandığını söylüyor. Bu da bu cüssede bir araç olmasına rağmen yakıt tüketimini makul tutuyor. Tabi yakıt tüketimini kullandığınız aktarma modu da etkiliyor. Benden tavsiye gerek kalmadıkça 4x4 ü kullanmamanız.

ŞIK GÖRÜNÜMÜ ETKİLEYİCİ

Makyaj operasyonu ile Rexton'un dış tasarımı akıllıca dokunuşlarla tamamen yenilenmiş hissi uyandırdı. Led gündüz farları Rextonu gerçekten fark edilebilir ve kaliteli kılıyor. Yollara yeni çıkan ve çok sık karşılaşmadığımız Rexton kendisine gerçekten 2 kere baktırıyor. 18 inçlik jantlar yakışmış. Boş ağırlığı da neredeyse 2 tona yaklaşıyor. Bu ağırlık aracın yola daha iyi yapışmasını sağlıyor. Hızlanmasında ise güçlü motoru sayesinde hiçbir sorun yaratmıyor. Camların boyutu içeriyi ferah kılarken ön panelin dizaynı geniş görüş açısı sağlıyor. Ayrıca küçük eşya gözleri ve geniş kapı içi cepleri kullanışlılığı artırıyor. 7 kişilik oturma kapasitesi sunan Rexton'un bagajı istenildiğinde çok geniş bir hacme sahip oluyor.
'Güvendeyim' hissi yaratıyor


SSANGYONG'UN güvenliğe verdiği önemi ESP, ARP, ABS, HSA ve Ön ve yan hava yastıklarından anlayabiliyoruz. Aracı kullanırken hissettiğiniz güvenlik duygusu üst seviyede. Yuksek sürüş pozisyonu, direksiyonun rahatlığı ve geniş aynaların sayesinde konforlu bir sürüş sizi bekliyor. Eğer jeep almayı düşünüyorsanız bir Ssangyong bayisine uğramalı ve en azından bir test sürüşü yapmalısınız.

Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.014933.1472
Euro36.073136.2177
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche