• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Hepimizin hikayesi 


Hepimizin hikayesi 
 
Ortak bir tanıdıkları sayesinde tanışmışlar. Birbirlerini çok severek evlenmiş ve birlikte geçen 34 yılı geride bırakmışlar... Böyle okuyunca "Ne güzel, ne şanslılar" diyor insan, umut doluyor... Yaşama sevinci için sanırım en çok aşka ihtiyacımız var. Hikayemiz böyle bitmiyor, aslında tam da burada başlıyor.
 
İyi günde, kötü günde birlikte olmaya söz veren Beyhan Tekün Türkiye'de kalp nakli bekleyen 25 bin hastadan biri ve Cemal Tekün de prostat kanseri. Daha iyi durumda olan Cemal Bey, 100 gündür hastanede yatan karısını bir an bile yalnız bırakmıyor, ona yemek pişiriyor, yanında uyuyor ve yaşamaya devam etmesi için güç veriyor. Onları, arkadaşım olan kızları Şebnem Tekün şarkıcı Deniz Tuzcuoğlu’nun “Kadınım” klibi sayesinde tanıdık. Organ nakline dikkat çekmek için bu duygusal klipte rol almışlar. Sevgililer Günü’nde gösterime giren klipte organ naklinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlatmaya çalışıyorlar...
 

***


Ege Üniversitesi Hastanesi Kalp Nakli Bölümü ve Kardiyoloji Bölümü'nde yatan Beyhan Tekün için kalp nakli tek kurtuluş. Sürekli gözlem altında olan Beyhan Tekün, "Hastanede kalmak zor. Korku, umut, belirsizlik ve yorgunluk hissediyorum... Ama aşkı da yaşıyorum" diyor.
Türkiye'de 25 bin hastanın organ bağışı beklediğini belirten Medicalpark İzmir Başhekim Yardımcısı Zeki Hozer, "Organ naklinde gerek cerrahi, gerek cerrahi sonrası takipte dünyanın en iyi ülkelerinden biriyiz. Ama ciddi bir problemimiz var. O da vefat eden insanların beyin ölümü gerçekleştikten sonra yakınları tarafından organlarının bağışlanmamış olması. Organ nakli yapılabilmesi için organ kaynağına ihtiyacınız var. Bu ya canlı insandan ya da vefat eden insandan olacak. İnsanlar, organ bağışı konusunda duyarsızlaştı. Bunun sebebi de insanların organ bağışının ve beyin ölümünün ne olduğunu bilmemeleri. Organ nakli hem maliyeti düşük hem de insana ömür uzatıcı etkileri olan, yaşam kalitesini artıran ciddi bir tedavi şekli. Biz, vatandaşlarımızın organ bağışına destek vermelerini bekliyoruz" dedi.

Umutla kalp nakli bekleyen Beyhan Tekün, Deniz Tuzcuoğlu'nun klibindeki görüntülerin günlük hayatlarından olduğunu ifade ediyor. Tekün, "Rol yapmadık. Eskilerden konuşmak güzeldi... Eşimle aramızda sonsuz ve kopmaz bir bağ var. Büyük bir aşk, vefa, merhamet, şefkat, sevgi ve dostluk hikayesi bizimki" diyor.
Hepimiz birbirimize görünmez iplerle bağlıyız. Onların hikayesi aslında hepimizin hikayesi. Organlarınızı bağışlayın; hayat da, aşk da devam etsin...
 
Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.226332.3555
Euro34.840934.9806
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche