• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

RENAULT CAPTUR

 Captur, beklenenden
daha fazlasını sunuyor


Renault, Clio ile başlattığı değişim rüzgarını Captur ile sürdürüyor. Kişiye özel tasarımı, yüksek oturma pozisyonu, düşük yakıt tüketimi ve zengin donanımıyla Captur, şehir yaşantısına konfor kazandırmak isteyenlerin yeni gözbebeğiGökmen KÜÇÜKTAŞDEMİR - OTO İZLENİM
Tüketicilerin beklentileri değiştikçe, otomobil dünyası da farklı modeller geliştiriyor. Ülkemizde 41 bin 990 liradan başlayan fiyatlarla satılan Renault Captur, Avrupa'da büyük bir hızla yayılan küçük şehir crossover modellerine bir örnek. Captur, Yüksek oturma pozisyonu, avantaj sağlayan yakıt tüketimi ve iç mekan genişliğiyle bu yeni sınıfın son üyesi.

TURBO BESLEME ÖZELLİĞİ


Ben de İzmir Ülkü Yarış Pisti'nde, Ermat Motorlu Araçlar Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özerinç ile Captur'u deneme şansına sahip oldum. Ön görünüşünde Renault Clio ile ortak marka yüzünü taşıyan Captur, sürücüye büyük sürüş kolaylığı ve konfor sağlıyor. Kullandığım araç 1.2 lt (120 beygir) benzinliydi. Ancak, Captur'da 0.9 lt (90 beygir) benzinli ve 1.5 dCi (90 beygir) dizel olmak üzere sunulan 2 motor seçeneğini daha var. Ve ortak özellikleri turbo beslemenin kullanılıyor olması.
Çift kavramalı otomatik şanzıman EDC şu anda 120 beygirlik motorda alınabilirken, aynı şanzıman yılın son çeyreğinde dizel motor seçeneğinde de sunulmaya başlanacak. Stop ve start teknolojisinin de yardımıyla fabrika verilerine göre 100 km'de 3.7 lt yakıt tüketen dizel motor, sınıfındaki en düşük tüketim değerlerinden birine imza atıyor.


NAVİGASYON KOLAYLIĞI


Touch ve Icon olmak üzere iki farklı donanım seçeneğinin sunulduğu Captur'da, Renault R-Link multimedya tablet sayesinde müzik sisteminden navigasyona, telefondan internete kadar bağlantılar tek tuşla kontrol edilebiliyor. Navigasyon öyle iyi ki İzmir Ülkü Yarış Pisti ekranda aynen görünüyor. Akıllı telefonlara da bağlanabilen sistem aracın pratikliğini yükseltiyor. 41.990 TL'den başlayan fiyatlarla bayilerdeki yerini alan Captur'un fiyatı motor ve donanım seçeneğine göre 52 bin 490 TL'ye kadar yükseliyor.
Raylı koltuğu sayesinde genişletilebilir bagajı, 11 lt hacimli çekmece tipi torpidosu kullanım pratikliğini yükseltiyor. 1.2 litrelik benzinli modelinde EDC otomatik şanzıman sunan Captur, seri, yüksek ve zarif bir kullanıma sahip. Araç, hızlanması, sessizliği ve seri geçişleri ile beğenimi kazandı.

ZEVKİNİZE GÖRE SEÇİN

CAPTUR, rakipleri gibi SUV, MPV ve hatchback modellerin kullanım özelliklerini bünyesinde birleştirmeyi amaçlayan bir otomobil. Yerden yüksek yapısı, geniş tekerlek açıklığı ve eğimli ön camıyla Captur, şık bir şehir aracı olduğunu vurguluyor. Kişiye özel tasarım seçenekleriyle de fark yaratıyor. Mesela, çift tonlu gövde renkleri, farklı jant seçenekleri, açık ve koyu kokpit renkleri ve koltuk desenleri sayesinde binlerce kombinasyon yaratılabiliyor. Koltuk döşemelerinin çıkartılıp yıkanabilmesi de aracın pratik özelliklerinden biri olarak dikkat çekiyor.Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche