• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Gönüllü elçimiz Scorpions

 

 

 

Gönüllü elçimiz Scorpions


Gençlik yıllarımdan bu yana en sevdiğim gruplar arasında yer alır Scorpions (Akrepler). Yaptıkları şarkılar, birçok sevincin ve üzüntünün fon müziği gibidir benim için. Zamanında romantik şarkılarından etkilenip birçok kızın kalbini çalan şiirler bile yazmışımdır.

"Send Me An Angel", "Still Loving You" ve "Always Somewhere" gibi birçok ölümsüz şarkı ile tüm dünyada 100 milyondan fazla albüm satan ve sayısız ödüle layık görülen efsane grup Scorpions bugünlerde İzmirli müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

17 Ekim'de İzmir Arena'da UNILIFE organizasyonu ile sahne alacak olan grup, 'Comeblack' albümü ile özlem giderecek.

***

2 yıl önce 46 yıllık müzik serüvenlerini sonlandıracaklarını açıkladıklarında çok üzülmüştüm. Grubun, finali bir dünya turnesi ile gerçekleştirmek isteyip İstanbul'da da konser vereceğini duyunca üzüntüm biraz hafiflemişti. Türkiye'de düzenleyecekleri 3. ve belki de son konseri kaçırmamalıydım. Öyle de yaptım... Maçka Küçükçiftlik Park'taki konsere benim gibi binlerce insan akın etmişti. Yanına çocuğunu alıp konsere gelen babalar ve annelerin yanında, gençlerin de ilgisi çok büyüktü. Konserin en güzel yanı da yürümekte zorlansalar bile konsere gelen sevgili büyüklerimizdi. 3 nesil aynı alanda şarkılara eşlik etmenin ve grubu dinlemenin keyfini çıkardı.

Gecenin veda konserine yakışan en tarihi anlarından biri davulcu James Kottak'ın, grubun albümlerinin geçmişini dev ekranda oynatılırken 10 dakikayı bulan davul şovuydu.

Belki aynı şovu İzmir'de de gerçekleştirirler... Çünkü 19 Ekim'de de İstanbul'da verecekleri konserden sonra sanırım bir daha ülkemize gelmeyecekler. Dünya turnesini bitirip bu kez müzikal yaşamlarına veda edecekler.

***

Scorpions'in İzmir'de konser vermesinden başka bir şey daha mutlu etti beni. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın kendilerine ulaşıp EXPO 2020'nin İzmir için ne kadar önemli olduğunu anlattığı ileten Grup üyeleri, bu yarışta İzmir'in yanında olacaklarına söz vermişler.

"Under the Same Sun", "Humanity", "Wind of Change", "Alien Nation", "Bad for Good", "White Dove", "Ryhtm of Love" gibi şarkılarıyla dünya barışı için de her zaman çağrıda bulanan ünlü grup, bugün İzmir'in EXPO 2020 yarışına da destek verecek. Dünya turnesi kapsamında çok sayıda ülkede ve kentte vereceği konserlerde İzmir'in gönüllü elçiliğini üstlenecek. Şimdiden kendilerine teşekkür ederiz...
UNILIFE şirketi konuyu EXPO çalışmalarını yürüten ekibe iletti, dünya yıldızlarını İzmir'e getirebileceğini ve sponsorluklarla farklı ülkelerde konserler de düzenleyebileceklerini ifade ettiler. Binlerce insana hitap eden ünlü şarkıcıların dilinde İzmir'i duymak bence güzel olurdu. Konserler, EXPO 2020 için iyi bir tanıtım yöntemi olabilir.

----

Dip not


UNILIFE Organizasyon, 7 Ekim günü İzmir Arena'ya genç neslin çok sevdiği bir grubu daha getirecek. Amerika, Avrupa ve Türkiye'de yaptıkları dans müziği ile milyonlarca müzikseverinin beğenisini kazanan LMFAO grubu, İzmir'de büyük bir konsere imza atamaya hazırlanıyor. Benden söylemesi...


Fotoğraflar ve bilgilendirme için:

www.gokmenkucuktasdemir.com

https://www.facebook.com/#!/ktdgokmen

https://twitter.com/Kucuktasdemir

 Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.014933.1472
Euro36.073136.2177
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche

Gönüllü elçimiz Scorpions


Gençlik yıllarımdan bu yana en sevdiğim gruplar arasında yer alır Scorpions (Akrepler). Yaptıkları şarkılar, birçok sevincin ve üzüntünün fon müziği gibidir benim için. Zamanında romantik şarkılarından etkilenip birçok kızın kalbini çalan şiirler bile yazmışımdır.