• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Tutkuya dönüşen Leon yenilendi

 

 

Tutkuya dönüşen

Leon yenilendi

 

 Tasarımıyla piyasaya çıktığı ilk günden bu yana gönülleri fetheden SEAT'ın Leon modeli, baştan aşağı yeni bir teknolojiyle donatıldı


Gökmen KÜÇÜKTAŞDEMİR

 

  

 

SEAT'ın vazgeçilmez modeli Leon'un tamamen yenilendiğini duyduktan sonra, meraklıları için baharı aratmayacak bir İzmir gününde test sürüşü yaptık. Sahip olduğu teknolijisiyle güçlü ve heyecan dolu bir kişiliğe dönüştürülen Yeni SEAT Leon, işlevsel özellikleriyle öne çıkıyor.

Leon'daki yenilikler aracın sürüş destek sistemleri, bilgi-eğlence sistemi, şasisi ve yol çekişinde de görülüyor. Motorlar, güçlü dinamikleri, olağanüstü verimlilikle birleştiriyor. Yeni Leon, kullanış özellikleri bakımından da son derece etkileyici. Daha kompakt bir dış kısmı daha ferah bir iç mekânla birleştiren Yeni Leon, yüksek kaliteli malzemeleri, işçilik seviyesiyle rakiplerinin önüne geçmeye aday.

 

SÜRÜŞ KONFORU

 

Gaziemir'deki MBU'nun Servis Müdürü Süleyman Süllü, SEAT'ın Yeni Leon'da bir ilki gerçekleştirerek tam LED farları sunduğunu ve teknoloji ile sınıfına öncülük ettiğini söyledi.

Aracın 42 bin 400 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu belirten Süllü, Leon'un 2013 modelinde çarpıcı tasarımıyla teknolojiyi birleştirdiğini anlattı.

Yeni Leon, SEAT markasının bütün güçlü yönlerini ortaya koyuyor, yine sportif karakterli ve güçlü yönlere sahip. Yol tutuşu ve virajlarda savrulmamasıyla yüksek bir sürüş konforu sağlıyor.

 

Yeni Leon, 1 dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneğiyle alınabiliyor. (1.2 litre TSI- 1.4 litre TSI ve 1.6 TD dizel)

Motorların her biri verimlilik ve emisyon itibarıyla sınıfının en iyileri arasında. Yeni Leon, ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede sadece 3,8 litre ve tahminî CO2 değeri de yalnızca 99 gram olan, start/stop (çalıştırma/durdurma) sistemli 1.6 TDI versiyonuyla öne çıkıyor. Yeni Leon'un 1.2 TSI ve 1.6 TDI versiyonu Reference ve Style olmak üzere 2 farklı donanım paketiyle alınabiliyor. 1.4 litrelik versiyonu ise Style donanımın yanı sıra FR donanımıyla satışa sunuluyor.

 

      

 

Detaylara önem verilen iç mekan

 

Yeni Leon'un zarif dış tasarımı, net, aydınlık ve karışık olmayan, düzenli bir görünümü olan iç mekana kadar devam ediyor. Havada yüzer gibi görünmesini sağlayan iki renkli tasarımıyla ön panel gelenek dışı ve şık. Geniş hava menfezleri, klima kumandaları ve trim ögelerinin üç boyutlu formu gibi ince ayrıntılar Leon'un yüksek işçilik standardının altını çiziyor. Ön paneldeki dokunmaya hassas, kullanıcı dostu ekran, eğlence ve iletişim sistemi ile araç fonksiyonlarını kumanda ediyor. iPod, USB, SD kartı, Bluetooth, CD, MP3/MP4 için AUX-IN ile uyumlu.

 

 

LED farlar

 

LED farlar, gözleri çok az yoran bir ışıkla yolu aydınlatırken yeni SEAT Leon'un ön bölümüne şüphesiz bir şık görünüm sağlıyor.

Uzun far destek sistemi

Bu akıllı özellik ile güvenlik hiç bu kadar zahmetsiz olmamıştı. Dikiz aynasının üzerine yerleştirilmiş kamera sensörü karşıdan gelen araçları tespit eder ve farları otomatik olarak uzundan kısaya getirir ve araç geçtikten sonra tekrar uzun far konumuna geçirir.

Sürüş desteği

 

Yorgunluk Algılama Sistemi sürücünün konsantrasyonunun azalmakta olduğunu tespit edip sürücüyü uyarır. Şerit Takip Asistanı, yoldaki beyaz şerit çizgileri üzerinden bir şeridi algılar ve şerit çizgisinin üzerinden başka şeride geçmesini önler.
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche