• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Hayat kurtaran CV’lerHayat kurtaran CV’ler


Kredi derecelendirme kuruluşlarının verdiği notlar beni de ilgilendirmiyor. Ama beni ilgilendiren; bozulan ekonomiyle yurdu terk eden ya da gelmekten vazgeçen yatırımcılar, her geçen gün ağırlaşan hayat şartları, artan işsizlik rakamları ve içinde bulunduğumuz savaş hali. İnsan, ister istemez meçhule giden bir trende olduğu izlenimine kapılıyor.

Böyle bir yolculukta iş bulmak, artık eskisinden çok daha büyük bir yarışa dönüştü. Bu yarışta herkes, öne geçmek ve fark yaratmak için büyük çaba sarf ediyor. Bugünlerde, tam da bu noktada hem gençlerin önünde bir kapı açmayı amaçlayan hem de İzmir iş dünyasında sinerji oluşturması düşünülen bir proje adından sıkça söz ettiriyor.

***

Bu, Solis Proje Fabrikası’nın kurucusu aynı zamanda bir gazeteci olan Ahmet Veli Olgundeniz’in düzenlediği CV Tasarım Yarışması… Geçtiğimiz günlerde, Ege Genç İşadamları Derneği’nde (EGİAD) yapılan tanıtım toplantısıyla başvuruları başlayan 7. CV Tasarım Yarışması Türkiye 2016’ya ilgi büyük. Başvuruları 20 Kasım’a kadar devam edecek olan yarışma, gençleri yaratıcı düşünceye teşvik etmek, onların CV’lerini kentin işadamlarının, İK yöneticilerinin ve öğretim görevlilerinin önüne çıkarmak için tasarlanmış.
İsterseniz hemen bakalım, bu kişiler yani jüri üyeleri kimlermiş?

Alper Özel / Tetra Pak, Arzum Karanfilci / Mektepli Tasarım, Bengü Sinkil / Hugent Consultancy, Dr. Zeki Hozer/ MedicalPark, Kemal Çolakoğlu/ İZKA Kalkınma Kurulu, Mehmet İşler / TÜROFED-ETİK, Meral İnci Zaim / İnci Holding, Mine Uygur / Uygur Danışmanlık, Muzaffer Tağıl / Kaya Hotels, Necip Nasır / MÜFED, Okşan Pınar / Oxygen Cosultancy, Pelin İspir / EMA Enerji, Prof. Dr. Semih Güneş / Ege Üniversitesi, Seda Akman / Nemport, Serhad Sinkil / Arkas Holding, Süleyman Zemin / Destek Patent, Temel Aycan Şen / EGİFED ve Ümit Ülkü / MÜSİAD.3 kategoride gerçekleştirilecek olan yarışmaya gönderilecek CV’ler arasından, az önce saydığım değerli jüri üyeleri “En İyi Kapak Yazısı”, “En İyi Tasarlanmış CV”yi seçecek ve bir de “Yaratıcılık Özel Ödülü” verecek. 22 Kasım Salı günü jüri değerlendirme toplantısı yapılacak ve 24 Kasım Perşembe günü sonuçlar ilan edilecek. 29 Kasım Salı günü de yine EGİAD’ta düzenlenecek organizasyonla yarışmacılara ödülleri verilecek. Dereceye girenler de Destek Patent firmasında staj yapma fırsatı bulacak.

***

İşe alım süreçlerinde CV’lerin dikkat çekici olması, binlercesinin arasından sıyrılması gerekiyor. Bu yarışma aynı zamanda bunun için bir ön hazırlık ve birçok öğrenci içinde iyi bir örnek. Hatta ülkemizin içinde bulunduğu durumda hayat kurtarıcı bile olarak görülebilir. Elbette bu kadarla da kalmıyor olay. Meral İnci Zaim ve Mine Uygur, “Kişinin hazırladığı CV ile kendini kısa zamanda, en iyi şekilde ifade edebiliyor olması” gerekiyor derken Okşan Pınar, “Açık, net ifadelerle kusursuz bir dil kullanması işimizi daha kolaylaştırır” diyor. Yarışmaya çok büyük katkıları olan bir başka isim Temel Aycan Şen de, kullanışlı, az maliyetli ve yaratıcı tasarımlar beklediklerini ifade ediyor.


Gençleri yarışmaya davet eden Ahmet Veli Olgundeniz, “Bu İzmir’in projesi olsun istiyoruz. Biz gençlerin yaratıcılığını görünce, yarışma sonunda onların güzel iş imkanlarına kavuştuğunu duyunca mutlu oluyoruz” diyor. Son olarak, yarışma ile ilgili detaylar www.cvtasarimyarismasi.com adresinden edinilebilir. Kente yeni soluk


İzmir Basmane Meydanı yakınlarında açılan Açık Stüdyo, kente yeni bir soluk getireceğe benziyor. Performans sanatlarına yeni bir alan açmak niyetiyle kurulan Açık Stüdyo, hem ulusal hem de uluslararası seviyede aktivitelere ev sahipliği yapacak yeni bir kültür mekanı. Şafak Ersözlü ve eşi Bahar Nihal Ersözlü’nün kurduğu merkez, tüm disiplinlerden sanatçıların çalışmalarına açık. İlk tiyatro oyunları “Tehlikeli Saplantı” İzmirlilere bu merkezin geleceği için umut veriyor. acikstudyo.com adresinden güncel program içeriğine ve iletişim bilgilerine ulaşılabileceği gibi facebook.com/acikstudyo sayfasından da stüdyo etkinlikleri takip edilebilir.

Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche