• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Manisa'da HARF heyecanı


Manisa'da HARF heyecanı

 

Zoru başarmak her zaman insana keyif verir. Her yeni gün farklı bir yarışın içine girip yaşananları görünür kılan gazeteciler de yaptıkları işlerle bu keyfi en çok hissedenler arasındadır. Çünkü her gün elinize aldığınız gazeteler ve dergiler, izlediğiniz haberler bu başarının ürünleridir. Geçtiğimiz günlerde Manisalı meslektaşlarımın başarılarını taçlandırmak için ben de bir organizasyonun içinde yer aldım. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ile Manisa Gazeteciler Cemiyeti'nin onur duyduğum teklifleriyle ortaklaşa düzenledikleri HARF 2011 Basın Yarışması'nda jüri üyeliği görevini üstlendim. Bu mesleğe yıllarını veren ağabeylerimle birlikte haber, araştırma-inceleme, röportaj ve fotoğraf kategorilerinde Manisa basının genç emektarlarına ödüller dağıttık.

 ***

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ın çok büyük katkılarıyla gerçekleştirilen yarışma, gazetecilik heyecanının Manisa'ya yayılması ve mesleğin gelişmesi açısından bence çok önemlidir. Manisa Anemon Otel'de ödüllerin dağıtıldığı gecede kentin de bu yarışmaya sahip çıktığını görmek beni çok sevindirdi. Vali Halil İbrahim Daşöz, MHP Manisa milletvekili Sümer Oral, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Emniyet Müdürü Yunus Çetin, kurum müdürleri, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri oradaydı.

***

Ödül törenin öncesinde konuşan Koşmaz'ın şu sözleri önemliydi: "Yarışmayı kentte zor şartlar altında görev yapan basın mensuplarının teşvik ve motive edilmesi amacıyla düzenledik. Deyim yerindeyse halkın gözü ve kulağı olan, güçlükle gazete çıkaran, yayıncılık yapan arkadaşlarımızın çabaları gerçekten de takdire şayandır. Yaşadığı şehrin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan gazetecilerimizin yorum ve görüşleri, ülkemizin gelişmesi açısından son derece önemlidir. Biz bu yarışmayı bundan sonra her yıl düzenleyip geleneksel hale getireceğiz."
Bu arada Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç'ın da gelecekte kentin daha iyi gazeteciler yetiştirmesi için önemli bir yere sahip olacak bu yarışmaya verdiği katkıyı unutmamak gerekiyor.
Önümüzdeki yıllarda yarışmaya daha fazla katılım olacağına, muhabirlerin dereceye girmek için daha iyi habercilik yapacağına inancım büyük.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche