• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Hayallere ulaşmak

 

Hayallerinize ulaşmak zor değil
 
Gökmen Küçüktaşdemir
 
Birçoğumuz yaptığımız işlerden memnun değiliz. Bütün bir günü, koca bir haftayı, aylarımızı ve de yıllarımızı hiç istemediğimiz işlerde zaman kaybederek geçirebiliyoruz. Kimi zaman imkanlar oluşmadığından kimi zaman fırsat yaratılmadığından kimi zaman da cesaret bulamadığımızdan bu böyle oluyor. Ancak şansını zorlayanlar, çok isteyip çok çalışanlar kendi kısır döngüleri içinden kurtulabiliyorlar.

***

Reklam, dizi ve sinema sektörü her zaman yeni yüz arayışında. Bu yönde yetenekleri olan insanların şans kapısı açıldığında oradan geçip bunu iyi değerlendirmeleri imkansız değil. İşte İzmir'de bu kapıyı aralayanlardan biri Berna Ergin Cast Office. Çok sayıda proje için kamera önüne geçecek yetenekli insanları bulup çıkaran Berna Ergin, ajanslarına dahil ettikleri kişilere önemli fırsatlar yarattıklarını ve onları yaptıkları anlaşmalarla koruduklarını söylüyor. Ekranların yeni yıldızlarını belirleyen Berna Ergin Ajans'a katılmak için yapmanız gereken www.bernaerginajans.com cast başvuru formu doldurmak. Medyanın içinde aldığımız görevler sayesinde yıllar önce tanıma fırsatı bulduğum sevgili dostum Berna Ergin, "Biz, gençlerin geleceklerini aileleriyle birlikte inşa ediyoruz" diyor.

***

1995 yılından bu yana sektörde isim yapan değerli kişilerle çalışma ve deneyim kazanma fırsatı bulan Berna Ergin, geçmişte yaptığı televizyon programları ile tanınıyor. "Canlı yayın tecrübelerinin yanı sıra, kamera arkası ve önünde pek çok organizasyonda emek vermek, sevdiğin işi yapmak müthiş bir duygu" diyen Berna Ergin, "Medya sektörüne gönül veren, hayallerinin peşinden gitmek isteyen tüm arkadaşlarımıza; İzmir'de de bu işin özenle yapıldığını ve ulusal kalitede işler çıkarılabildiğini göstermek niyetiyle ajansımızı kurduk. İzmir'de yaşayan yetenekli oyuncuları ön plana çıkarabilmek, sektöre eğitimli yeni yüzler kazandırabilmek adına da cast ofisimizi fotoğraf stüdyomuzla birlikte 3 yıl önce Karşıyaka Bostanlı'da açtık. Tam hizmet ajansı olduğumuz için zaten prodüksiyon, reklam çalışmaları, TV programları ve kısa film, dizi, sinema projeleri yapıyorduk, ancak disiplinli güvenilir ajans bulmakta güçlük çekiyorduk. Üstelik çevremden de, 'Çocuğumuzu kime emanet edeceğiz? Ekranda yıllardır görmeye alışık olduğumuz birine güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz?' gibi istekler gelince, butik bir cast ajans açalım ve kendi ekibimizi oluşturalım istedik" diyor.

***

Berna Ergin Cast Office bir yandan, reklam, dizi, sinema filmi, katalog gibi çalışmalara oyuncular temin ederken, diğer yandan profesyonel moda katalogları, reklam prodüksiyon ve tanıtım filmi çekimleri gerçekleştiriyor.
Berna Ergin Ajans, aynı zamanda benim de senaryosunu yazdığım ve İzmir'de çekilecek olan DİP adlı dizinin de cast ajansı. Dizinin çekimleri çok yakında başlıyor. Hayallerinin peşinden gidenlerin artık ekranlarda ve medyada görünme şansları çok daha yüksek.
 

 
İzmir plato olacak

Bu seneden itibaren İzmir, sinema ve dizi sektörü için plato olacak! Şimdiden dört dizinin seti kuruldu, kuruluyor. Marmaris, Çeşme, Foça gibi arka bahçelerimizde pek çok sinema reklam filmleri için kurulan setler de cabası. Bunlardan İzmir için en önemli olanı DİP. Çünkü DİP, kamera arkasındaki ekipten, oyuncularına kadar tamamı İzmirli. Yani bu bir İzmir projesi. Hayat Sevince Güzel, Ildır’da çekiliyor. Aşkın Ege halini anlatıyor. Rengarenk dizisi de İzmir’de çekiliyor. Ünlü bir oyuncunun her şeyden kaçıp, tanınmadığı bir yere sığınmasını ve aşkı bulmasını konu ediniyor. Uğur Yücel ekrana dönüyor, Yücel’in dizisi de İzmir’de çekilecek. Son olarak Halit Ergenç’in başrolünü oynayacağı ve neredeyse herkesin deneme çekimine girdiği Vatan Haini var. Vatan Haini dizisinin bir bölümü de İzmir’de çekilecek. Hatırlarsanız geçen sezon da Güneşin Kızları ilk bölümler şehrimizde çekilmişti. Ege dizileri çok revaçta. Tire, Torbalı, Ödemiş'te halen devam eden yapımlar var. Artık İstanbul’da dizi çekmek inanılmaz  zor. İnsanlar bıkmış. Evlerini, ofislerini vermiyor ya da hep aynı mahallelerde çekim yapılıyor. Bütün dizilerin resimleri neredeyse aynı. O nedenle İzmir dizilerin yeni adresi oluyor. Umarım yakında İzmir’de de aynı sorun yaşanmaz.

 
Görme engellilere
elektrikli ev aletleri
 
Change.org çok güzel işlere imza atıyor. Oluşturulan imza kampanyalarıyla sorunlar tek tek çözülüyor. Son kampanyaya imza atan 70 bin kişi sayesinde tüm görme engelliler için tarihi bir başarıya imza atıldı. Arçelik A.Ş., talebi duydu ve görme engellilerin de kullanabileceği elektrikli ev aletlerinin üretimine başladığını Altı Nokta Körler Derneği'nin de dahil olduğu bir basın açıklamasıyla duyurdu. Bu ürünlerde özel işaretlemeler, sesli ikazlar, Braille alfabeli kullanma panoları ve sesli kullanım kitapçıklarıyla çözümler sunulacak. Böylece, geliştirilen özel uygulamalarla görme engelli vatandaşlar da bizler gibi evlerinde elektrikli ev aletlerini kimseye muhtaç olmadan kullanabilecekler. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkürler.
 
Gökmen der ki

Hayallerinin peşinden koşanlar, onlara ulaşabilirler. 

Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.014933.1472
Euro36.073136.2177
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche