• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Ankara'da İzmirli olmak ve EGE-KOOP

 

Ankara'da İzmirli olmak ve EGE-KOOP


Geçtiğimiz günlerde bir grup meslektaşımla birlikte Ankara'daydık... Karasal ikliminin kollarında, üniversiteye gidene kadar yaşayan biri olarak, eski bir sevgiliyi yeniden görmek gibiydi benim için bu ziyaret.
Geçtiğimiz her caddede, her sokakta, her meydanda yıllar önce bıraktığım izleri aradım, anılarımı tazeledim. Bir yandan da Ankara'nın kentleşmesi için yapılan yorumlara kulak kabarttım, İzmir-Ankara arasındaki kıyaslamaları zihnimde dolaştırdım, yorumladım.
İki şehrin büyükşehir belediye başkanları arasındaki yarış hali, bizlere de yansımış olsa gerek; yol boyunca trafikten çarpık kentleşmeye kadar karşımıza çıkan her türlü olumsuzluk için söylendik durduk. Biz söylendik ama ne İzmir ne de Ankara'daki sorunları çözebildik. Öyle ki evime, aynı delik deşik yollardan, kazmaktan usanılmayan aynı kaldırımlardan, bitirilmeyen metronun yarattığı trafik sıkışıklığı arasından geçerek varabildim...
Lafla peynir gemisi yürümüyor elbette...

***

Buna rağmen, İzmir'de yaptığı çalışmalarla, titiz projelerle planlı kentleşmeye katkı koyan, örnek alınabilecek yapılaşmayı yaratan kurumların var olduğunu bilmek güzel. Bunlardan biri de EGE-KOOP...
Ankara Temsilciliği'nin açılışına katıldığımız EGE-KOOP, şehrin içindeki sorunlardan sıkılanlar için her yıl yeni yaşam alanları kuruyor. Çevre kirliliğinden, gürültüden uzak, güvenli konutlar inşa ediyor, alışveriş merkezi yapıyor...
27 yılda 100 bin kişiyi yuva sahibi yapan EGE-KOOP, İzmir'deki deneyimlerini şimdi de diğer illere aktarmak için yola çıktı.
Ankara'yı da bu illere ulaşmak için merkez yaptı... Cinnah'ta açılan temsilciliğin başına da 21. dönem milletvekili ve sanatçı Faruk Demir getirildi. EGE-KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, açılan temsilciliğin en güzel yanını, "Artık İzmirlilerin Ankara'da lobi çalışmalarını yürütebileceği bir ofisi var. Merkezimizde bunun için bir oda ayırdık" olarak açıkladı.

***

JW Marriott Hotel'de gerçekleşen açılış ise çok başarılıydı. Kokteyle Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti milletvekilleri Mehmet Tekelioğlu, İlknur Denizli, Rıfat Sait, Hamza Dağ; CHP milletvekilleri Rahmi Aşkın Türeli, Erdal Aksünger, Mehmet Ali Susam, Musa Çam, Aytun Çıray, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, eski Ankara milletvekili Hakkı Süha Okay; MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, DSP Genel Başkanı Masum Türker ile eski bakanlardan Hikmet Sami Türk ve İsmet Sezgin ile iş dünyasından önemli isimleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Bol bol İzmir'in konuşulduğu görkemli geceye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı açıklanmıştı ama gelmedi. Binali Yıldırım kısa bir konuşma yaparken, Ertuğrul Günay davete katılanlarla neredeyse tek tek selamlaşmayı seçti.
EGE-KOOP, yer seçiminden yemeklere, konukların ağırlanmasından sunuma kadar organizasyonun her aşamasında Ankara'da başarılı bir sınav verdi.
Yolu açık olsun...

15.03.2012

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.226332.3555
Euro34.840934.9806
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche