• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

Moda

Moda sadece moda değil

Gökmen Küçüktaşdemir

Moda, kadınların birbiriyle rakabetiyle alevlenlemiş bir meşale gibi... Bu ateşin sönmemesi için herkes el birliği yapmış durumda. Kozmetik, tekstil, hazır giyim ve ayakkabı sektörleri ile tüm bunların teşhir aynası medya başta olmak üzere herkes bu alevi diri tutmaya çabalıyor. Ekonomi insanların duygularından besleniyor, insanlar ekonominin moda gibi ensturümanlarıyla hayatta kalıyor. Yaratılan trendler içinde neredeyse denenmemiş ve yapılmamış bir şey kalmadı. Ama yine de tasarımcılar var güçleriyle çarkın dönmesini sağlamaya çalışıyor. Çünkü bu çarkı iyi çevirmesini bilen ülkeler ya da kentler vatandaşlarına daha yüksek yaşama standartları sağlıyor. İzmir de son yıllarda modayı yakalamada önemli bir uğraş vermekte. "Tasarım Kenti" sloganıyla bir çıkış yapma çabasında. Bu sayede yetişen genç tasarımcıların yanı sıra bu meslekte önemli başarılar elde etmiş modacılara verilen değer artıyor. Bence daha da artmalı...

***

İşte bu ilgiden ve müşterilerinin talebinden etkilenen ünlü modacı Ertan Kayıtken de geçtiğimiz günlerde 'teşekkür' niteliğinde bir etkinlik düzenledi. Ertan Kayıtken, mücevher sektörünün tanınmış isimlerinden Leyla Özakbaş ve cemiyet hayatının bilinen yüzü Sinem Sağel, İzmir sosyetesi için moda sunumu ve söyleşi gerçekleştirdi. Hilton Otel'de yapılan etkinlikte Ertan Kayıtken, 2012 ilkbahar-yaz dönemi modasına yönelik düşüncelerini paylaştı. Sinem Sağel de yeni trendler ve favori renkler hakkında tüyolar verdi. Laila Jewellery'nin sahibi Özakbaş ise mücevher koleksiyonunun önemli parçalarını mankenler üzerinde sergiledi. Mesleğindeki 33 yıllık deneyiminin her geçen gün kendisine daha büyük haz verdiğini anlatan Kayıtken'in ortaya çıkardığı koleksiyonun sergilenen küçük parçası bile büyük beğeni topladı.

***

Hilton Oteli'ndeki defile öncesinde anlatılanlardan anladığım tek şey, modayı yaratanın kendimiz olduğu ve yine kişinin kendisine yakışanı bulup ortaya çıkarması gerekliliğiydi. Aslında benimle birlikte davete katılanlar, Kayıtken'in de söylediği gibi bir şov izledi... Her yönüyle iyi hazırlanmış bir gösteri... Arp sanatçılarından podyuma çıkan mankenlerin performansına kadar her şey güzeldi. Mart ayında bir defile daha yapacağını anlatan Kayıtken, bu kez giyilebilir kıyafetleri tanıtacağını vurguladı. Kayıtken'in bir de sürprizi olacakmış, benden söylemesi.

Kutu kutu

Dip not

Madem orkestranın bir elemanıyız o zaman işimizi iyi yapmalıyız...


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche