• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ktdgokmen
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05347896126
  • https://twitter.com/Kucuktasdemir
  • https://www.instagram.com/gokmenktd/
  • https://www.youtube.com/channel/UC2oheUfhR7iDi5hqG-_1HfA?view_as=subscriber
Site Menüsü
Linkler
Site Haritası

İzmirli gazeteci, yazar Gökmen Küçüktaşdemir'in yönetmenliğini yaptığı kısa filmler yurt içinde ve yurt dışında başarılı sonuçlar alıyor. Ödüllü yönetmenin son filmi Can Nene'nin festival yolculuğu başlıyor
Küçüktaşdemir'in Buca'da

çektiği film tamamlandı

 

İzmirli gazeteci, yazar Gökmen Küçüktaşdemir'in yönetmenliğini yaptığı kısa filmler yurt içinde ve yurt dışında başarılı sonuçlar alıyor. Ödüllü yönetmenin son filmi Can Nene'nin festival yolculuğu başlıyor

 İzmirli gazeteci-yazar Gökmen Küçüktaşdemir, çektiği filmlerle de adından söz ettiriyor. Ödüllü yönetmen Gökmen Küçüktaşdemir'in daha önce çektiği 3 film dünyanın pek çok ülkesinde gösterilerek başarılı sonuçlar aldı. Temmuz ayında "Dijital Bataklık" Cannes Film Festivali'nde gösterilirken Küçüktaşdemir, son filmi Can Nene'yi tamamladı.

GİRİŞİMCİ KADINLAR

İzmir'in Buca İlçesi'nde Karacağaç Köyü'nde çekilen filmin konusu şöyle: Evlenmeden birkaç gün önce Can adındaki eşi teröristler tarafından öldürülen Ayşe, felç geçirir. Kendini iyileştirmek için hazırladığı kremler, kendisi öldükten sonra efsane olur. Kremler, Neşe ve Evrim sayesinde çok daha büyük kitlelere ulaşır. Senaryosunu ve yapımcılığını Küçüktaşdemir'in üstlendiği filmin oyuncuları; Gizem Tataroğlu Özbilir, Burcu Yazıcı ve Ebru Sagay. Filmin görüntü yönetmeni  Alican Pulat, yardımcı yönetmeni Özben Berkün Asılkefeli ve sanat yönetmeni Özde Koca. Filmin müziklerini yapan Hakan Asılkefeli aynı zamanda yapımcılardan bir diğeri. Filme, Folkart, Buca Belediyesi ve İzmir Sinema Ofisi destek verdi.

Aynı zamanda 9 Eylül Gazetesi Kurumsal İletişim Direktörü olan Gökmen Küçüktaşdemir, "Filmimiz, yerel bir ürünün nasıl marka olduğunu anlatan, modern bir masal. Ama bir gün bu masalın gerçekleşme olasılığı da var. Bu filmi yerelin ve doğal alanın aslında ne kadar değerli olduğunu göstermek için çektik. Umarım yolu açık olur. Bu hikaye girişimci kadınlara güç verir" dedi. Geçtiğimiz aylarda 'Kayıp Anahtar' adlı macera romanı yayımlanan Küçüktaşdemir, yeni film projelerinin üzerinde çalıştığını söyledi. 

 

 

 

 516 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.226332.3555
Euro34.840934.9806
Ne güzeldir,sessizlikte birlikte olmak
Daha da güzeldir, gülmek birlikte
Cennetin ipekten şalı altında
Yosunlara ve kayın ağaçlarına yaslanarak,
Kahkahamız kadar yüksek sesli olduğunu dosluğumuzun
Gösteriyor dişlerimizin beyazlığı.
F. Nietzche